8 Kasım 2016 Salı

Jarse Hırka ve Gömlek ElbiseMerhaba, 

Bir iki ay önce instagram da jarse dikebilmenin mutluluğunu paylaşmıştım. Hırkamı da bitirdim çoktan ama bir türlü yazısını yazamadım

Takip edenler bilirler blogum da jarse kumaş dikememek ile ilgili anılarım vardır. Kumaşın yapısı, duruşu çok güzel ama ben dikemiyorum. Tabii ki nedeni jarse iğnesi kullanmıyor olmammış. Sonunda bir jarse iğnesi edindim ve jarse kumaş dikmenin tadını çıkardım. Üstelik bu iğne ile sadece jarse değil bütün penye kumaşları sorunsuz bir şekilde dikebiliyorsunuz. 
Yine her zamanki basit modellerimden biri. Yarasa kollu, şal yakalı basit bir hırka. Zaten iğne denemesi için başka bir model de düşünemezdim. 
Henüz giyemedim ama tam ilkbaharlık tiril tiril bir şey oldu.   Ve gömlek elbisem! 

Sanırım yaz başı gibiydi, büyük hevesle başlamıştım bunu dikmeye. Daha önce deri kollu ekose gömleğim için kullandığım robalı gömlek kalıbını uzatarak çıkardım modeli. 
İlkbaharda giyerim diye hayaller kuruyordum. Ama yakası yüzünden bitemedi.  

Hakim yaka dikmeyi beceremediğim zamanlardı ve uğraştım uğraştım olmadı. Nihayet Şifon gömleğimle hakim yaka dikmeyi öğrenince sıra buna da geldi.   
Öğrenmiştim ama yakası yine olmadı çünkü hakim yaka kesmeye kumaş yetmedi :) Sonuç olarak yakanın en oluru bu şekildeydi.   
Kollarına yine manşet uyguladım. 


Her ne kadar kumaşı ütüyü belli etmeyen türden olsa da yakası hariç üzerimde duruşunu sevdiğim bir çalışma oldu. 
Aslında pek haber değeri yok ama emek verdim o kadar paylaşmasam olmazdı. 

Sevgiler :)  
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder