11 Ekim 2016 Salı

GÖMLEK SWEET

Merhabalar,


Her ne kadar dokunmadan kumaş satın almayı sevmesem de, geçtiğimiz haftalarda hesaplı olmasına ve şu gördüğünüz desenli kumaşın cazibesine dayanamayıp instagramdan bu üç parça kumaşı aldım. 

Siyah penye olan tam hayallerimdeki gibi atmayan, kolay dikilebilen, her modele uygun bir kumaştı. Kafamda hemen kendisine uygun iki model tasarladım. 


Sweatshirt'ün bitmiş hali böyle, hikayesi ise aşağıda   Birkaç sene önce aldığım bu kot gömleğimin arkasındaki boncukları düşünce ütüyle yenilerini yapıştırmaya çalışmıştım ve boncukların arkasındaki silikonun ütüye yapıştığını fark etmeyip, hem gömleği hemde ütümü mahvetmiştim. Gömleğimi atmaya da kıyamadım ve bir süre sakladım. 


Kazak yada sweet içine kot gömlek kombinini çok beğenirim ama o kadar kalın iki şeyi üst üste giyince inanılmaz rahatsız oluyorum. 


Siyah kumaşımı alınca ilk aklıma kot gömleğim geldi. Yine çok önceden Burda dergisinden çıkardığım ve her zaman kullandığım bir kalıptan düz bir bluz kestim. Omuzları ve yan dikişleri birleştirip istediğim uzunlukta kestiğim gömleğimin etek kısmını bluzumun eteğine diktim ve iki parmak kalınlığında içe doğru kıvırıp içe giyilmiş gömlek havası vermeye çalıştım. 


    

Bileklerde yine her zamanki gibi bant uyguladım. Şuan yazarken aklıma geldi, aslında yakaya da bant uygulayabilirmişim! Ama şu yakayı yerleştirirken o kadar zorlandım ki, sanırım o anda en basit yöntem cazip geldi. Sweet'in yakasını başımdan geçecek genişlikte kestim ve ona uygun şekilde de gömlek yakasını ayarladım.    

Henüz giymek kısmet olmadı ama giyersem kombin fotoğraflarını instagramdan paylaşırım sanırım. Aynı kumaşla diktiğim ve itiraf edeyim kendisiyle aşk yaşadığım ikinci sweetim de en kısa sürede burada olacak ;) 


Bu arada Aşure günümüz mübarek olsun. Bütün güzelliklere, iyiliklere, huzura bereket gelsin İNŞALLAH. AMİN :) 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme