22 Ağustos 2016 Pazartesi

Son Diktiklerim

Günaydın,  

Aslında bu yayını geçen hafta hazırlamıştım ama her gün yaşanan olaylardan dolayı paylaşmaya elim gitmedi. Çok üzgünüm, içimden hiçbir şey söylemek gelmiyor, sadece dua ediyorum. Allah'ım ne olur bütün Dünyanın huzur, mutluluk, birlik beraberlik içinde yaşayacağı güzel günler gelsin artık. Amin amin amin   

Şimdi sadece söz verilmiş bir yayın olduğu için paylaşıyorum. 
...........................................................................................................

Uzun zamandır blogunu ihmal edenlerden biri de benim maalesef. Dikiyorum dikiyorum ama bir türlü yayınlamaya fırsat bulamıyorum. Bir şey paylaşacağım zaman illa ki bir şeyler de yazayım istiyorum. Burada olma amacım dikiş olduğu için diktiğim her kıyafetin detaylarından, hikayesinden, kumaşından bahsetmek zorunda hissediyorum kendimi. 

Facebook ve Instagram sayfalarımı kullanmak daha kolay ama her zaman 
önceliğim blogum olduğu için ilk buraya yazma isteği ağır basıyor. Yazamayınca da böyle diktiklerim birikiyor, blogum da uzun süreler boş kalıyor.

Şimdi şu aşağıda paylaştığım her şeyin bir dikiliş nedeni var ve ben hangi birini nasıl anlatsam bilemiyorum. Bu seferlik kusuruma bakmayın hepsini kısacık kısacık anlatacağım.   
Bu elbisemin adı can sıkıntısı savar. Geçtiğimiz Pazar günü canım çok sıkkındı koydum kumaşı önüme 5 dakikada kestim, 1 saatte diktim, yıkadım, giydim. Mankenime bol geldi ama benim belime oturan rahat bir model oldu. Kollarda ve yakada vazgeçemediğim bant yöntemini kullandım ve böylece tertemiz bir dikiş oldu. Bir de nasıl rahat nasıl rahat anlatamam.    

Bu ise eskiden bir elbiseydi ben biraz semirdiğim için dar gelmeye başlamıştı kimselere vermeye kıyamadığım için belinden kesip boyunu kısalttım ve bol olan etek parçasını beline ekledim. Henüz giymek kısmet olmadı, inşallah bir gün giyerim. 
  
Bunu instagram da görmüşsünüzdür V yakalı bluzum.  

Aynı kumaştan aile boyu bluzlar de diktim. 


Bunları da instagram da paylaşmıştım. Aylar sonra nihayet üst pijamaları da bitirebildim. 


Bunlarda böyle cici pijama takımları oldu. 

Bunlar da oğlum için diktiğim pijamalar. Dikkat ederseniz yine her yerine bant dönmüşüm. 


Bu kumaştan kendime de aşağıdaki bluzu dikmiştim. Bir de hırka kestim onu da bitirince paylaşırım inşallah. 

Daha önce paylaştığım bu pijama takımımdan artan kumaşlarla diktiğim bir başka pijama üstü. Bunu da çok beğenmiştim ama yıkanınca beyaza pembenin boyası çıktı, kirli beyaz oldu. 

Yaz sıcaklarının başladığı sıralarda ihtiyaçtan diktiğim kapri pijama takımım. Yine en sevdiğim ve en kullanışlı parçalardan biri oldu bunlarda.  


Bunun da hikayesi instagram da vardı, takip edenler bilirler.  
Bu bluzumu de çok severek diktim ama doğru düzgün giyemedim. Çünkü ofisteki masama takılıp yırtıldı. Aslında bu bir etekti, hani şu beli ip lastiklerle büzülmüş eteklerden. Ben lastikli kısmını kestim kalan kısmı üst beden olarak kullandım. Tabi bu kısa geldi, onu uzatmak için de eteğine şifon bir parça diktim. 
Altındaki şifon ve önündeki yırtıklar burada daha net görünüyor sanırım. 
Çok güzel olmuştu bluzum ama neyse.    

İşte gördüğünüz gibi boyuna penye dikmiş ve bol bol yaka ve kol bandı çalışmışım

Paylaşamadıklarım arasından paylaşabildiklerim şimdilik bu kadar. Sırada yakasını beceremediğim için yarım kalan bir gömleğim ve hırkam var. 

  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder