28 Temmuz 2015 Salı

Dikipte paylaşmadıklarım

Merhabalar, 
Uzun zamandır blogumla aramız pek iyi değil. Bir şeyler dikiyorum ama nedense bir türlü yayın hazırlayamıyorum. Bu sefer bir gayretle son diktiklerimi toplu olarak paylaşmaya karar verdim. Hepsi çok basit şeyler zaten, bunlar için ayrı ayrı yayına hiç gerek yok.   
Bunu aslında geçen sene elbise olarak dikmiştim ama sonra daha kullanışlı olacağını düşünerek bluza çevirdim. Önemli hiçbir detayı yok. Düşük kollu hafif bele oturan sıradan bir model.  


Sık sık kullandığım bir parça oldu.Çok severek diktiklerimden bu bluzümde. 


Bu bluzla, özellikle yaka bandında iyice ustalaştığımı düşünüyorum. 

Önü kısa arkası uzun, düşük kollu basit bir model olarak olarak çalıştığım bluzümun eteğine de böyle bir detay ekledim. 


Bu kumaşla çalışmak çok zevkliydi hiçbir sorun çıkarmadı. Hem de yaz için çok kullanışlı bir kumaş. Böyle penye kumaş bulursam bol bol alırım. 
İşte benim çizgili elbisecim!

Eskiden yani incecik bir hatun iken, bodur ve kilolu gösterir diye enine çizgili kıyafetleri giymemeye özen gösterirdim. Şimdi o incecik halimden tam 10 kilo fazlam var ve ben enine çizgili dikip giyiyorum. Üstelik dikkat ettiyseniz daha bodur göstersin diye eteğinin boyu da kısa olmuş, belki biraz daha uzun olsa yine daha orantılı gösterebilirdi selvi boyumu posumu. :)  


Aslında elbisemi çok sevdim ama kumaş yetmediği için eteği kısa kaldı. Sanırım ilk fırsatta kesip etek yapacağım. Aramızda kalsın, eteği de Funda hanımın etkinliği için kullanmayı düşünüyorum :) Kollarını ve yakasını da çok özenerek çalışmıştım onları da atmaya kıyamam onun için ona da bir şeyler düşüneceğim artık. 

Bu güzel renkli yarasa kollu tuniğim tam bir son dakika çalışması oldu. Yakayı yine aynı bant tekniği ile çalıştım. İyi ki bir şey öğrendim suyunu çıkarırım artık. 
Kalıpta kısaltma yapmaya çalışırken, kollarının daraldığını fark etmeden kestim. Sonra giyince kolları çok dar geldi, halbuki yarasa kollu olmasını amaçlıyordum. Baktım olacak gibi değil kollara da aynı bant tekniğinden uygulayarak durumu kurtarmaya çalıştım. 


Bu kumaşım da çok sorunsuz bir kumaştı çok rahat çalıştım.  Ancak yaz için biraz kalın geldi sanırım bundan hırka diksem daha iyi olurdu. Kalan kumaşı da hırka olarak değerlendirmeyi düşünüyorum.  


Tuniğimi bir arkadaşımızın kına gecesinde bu şekilde mint yeşilleri ve beyazla kombinledim. 


Son olarak severek giydiğim puantiyeli tuniğimi paylaşıp, dikip paylaşmadıklarım postunu bitiriyorum. 

Şimdilik benden bu kadar. ;) bye 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder